Новини

01.06.2018

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС АЛИАНЦ БЪЛГАРИЯ ЗА ЖИВОПИС, СКУЛПТУРА И ГРАФИКА - ДОБРИЧ 2018; УЧАСТНИЦИ

 

УЧАСТНИЦИ В РАЗДЕЛ ЖИВОПИС

 

1.     Валентин Шалтев

-         Ориент

2.     Николай Ханзъров

-         Гемеджи махала

3.     Красен Бербенков

-         Неизвестен ритуал

4.     Яна Любенова

-         Чиста красота

5.     Маргарита Войнова

-         Предизвестена пролет

6.     Анна Борисова – Емилова

-         Вратата

7.     Милко Божков

-         Звезда

8.     Гинка Димова

-         Флора 1

-         Флора 3

9.      Славко Славов

-         Реалност 1

10.    Стефка Георгиева

-         Да не те боли, Господи !

-         Като твоята майка, също

11.   Светлин Трендафилов

-         Пейзаж

12.  Тереза Зиковска

-         Тюленово

13.  Миглена Шегенова

-         Кръговрат

14.   Стела Кенфилд

-         Валс, акварел

15.  Цанко Цанков

-         Поглед през световете 1

16. Наско Атанасов 

-         Спомени - дърво, акрил

17.   Пенка Димитрова

-         Възнесение 2

-         Идол

18.  Георги Демирев

-         Натюрморт 1

-         Натюрморт 2

-         Пейзаж с облаци

19.   Вера Пенева

-         Рисувам птица

20.  Миряна Койнова

-         Ветроходи

21.  Недко Недков

-         Заключени пространства 1

-         Заключени пространства 2

22.  Светлана Косева

-         Целувка

-         Музика и криле

23.  Люба Захова

-         Триптих „Живот“

24.   Галина Георгиева

-         Само на белия лист

25.   Николай Тодоров

-         Тайнство 2

-         Тайнство 3

26.   Константин Дончев

-         Зазоряване на Дунав

-         Към остров Персин

27.  Стефан Пенчев

-         Зазоряване

-         Пейзаж с параклис

28.  Таня Кулева

-         Корен 1

-         Корен 2

29.  Николай Петров

-         Раздели на три

-         Това, че куца не означава,че не може да лети

30.  Боян Иванов

-         Енигма 0515

31.  Вихрен Иванов

-         Змейова сватба

32.   Венета Ганчева

-         Между два свята 1 - /диптих/

-         Между два свята 2 - /диптих/

33.   Иван Димитров

-         По Рубенс/Дъщерите на Левкип/

34.  Иван Обретенов

-         Автопортрет с куче

 

 

 

УЧАСТНИЦИ В РАЗДЕЛ СКУЛПТУРА

 

35.  Галина Станева

-         Вратата на Рая

-         В търсене на другия

36.   Димитър Борисов

-         Вечните страсти

37.   Христо Христов

-         Гайда

-           Очакване

-         Утро

38.  Дона Стоянова

-         Преди дъжда – диптих

39.  Альоша Кафеджийски

-         Носталгия

40.  Венцислав Марков 

-         Посоки 1

41.  Адриана Добрева

-         Мечтание 1

-         Мечтание 2

42.  Иван К. Иванов – Ивани

-         Жена

43.   Йордан Колев 

-         Торсо

-         Маска на Д.

44.   Калоян Георгиев

-         Посвещение 1

-         Посвещение 2

-         Спомен

45.  Деница Тодорова

-         Пепел от рози

46.  Стелиян Стелиянов

-         Три бамбини

47.  Венелин Божидаров 

-         Предчувствие

48.   Илия Янков

-         Ден и нощ, нощ и ден, ритъмът на живота

-         Ръкописи – духът на времето

-         Цикъл „Силуети“

49.  Пламен Аврамов

-         Прегръдка

-         Майчинство

-         Детска фигура

 

 

УЧАСТНИЦИВ РАЗДЕЛ ГРАФИКА

50.  Боян Янев

-         Подземия/inderground/

-         Вагнер – Валкирия1

51.  Красимир Трифонов –СУК

-         Цикъл преди смъртта  1535

-         Цикъл преди смъртта  2211

-         Цикъл преди смъртта  1049

52.   Божидар Тонев

-         Риза за Христос

-         Орис

53.  Ивайло Иванов 

-         Метафизични пространства 1

-         Метафизични пространства 2

54.  Георги Кенаров

-         Откритие

-         В очакване на промяната

55.  Георги Атанасов

-         Кентавърска свита

56.   Христина Гаева

-         Повдигната завеса

-         Зад завесата

57.  Димитър Кулев 

-         Интериор

-         Силистра  - Старият град 3

-         Силистра - Старият град 4-

-         Рисунка 1

-         Рисунка 2